Skal du stå foran korset og dø? Kultur

Avgjørelsene er mange når hele menigheten skal være med på påskevandring. 


Tekst og foto: Ane-Marthe Hop-Hansen

– Hvem vil være Judas?

Barnepastor i Filadelfiakirken i Sarpsborg, Føbe Edvardsen, spør medarbeiderne sine. 

Noen ler litt, mens andre blir stille. 

– Ja, hvem vil være det, sier en av medarbeiderne lavt. 

Gjengen som skal være med og spille ut påskebudskapet på palmesøndag har fordelt noen roller, og etter hvert er det også tre kandidater til rollen som Judas. Han må være med når de for første gang tar hele menigheten med på påskevandring. 

Sterkere inntrykk

Tidligere har barnepastoren og lederne i søndagsskolen hatt påskevandring for og med barna. Handlingen har foregått i ulike rom, og Edvardsen forteller at det skjer noe når barna beveger seg samtidig som handlingen spilles ut.

  • Les påskeartikkelen. Kjøp eAvis her.
  • Ønsker du å abonnere på vår papirutgave? Bestill Korsets Seier her.

kommentarer