Den lange kampen mot angsten Samtalen
I to og et halvt år holdt frykten et fast grep om pastor Camilla Olsson (45).

 

Tekst og foto: Ane-Marthe Hop-Hansen

– Å fornye menigheten har vært en vanskelig oppgave. Jeg er relasjonell og liker mennesker. Det er vanskelig at mennesker jeg liker ikke vil være med lenger, og at mennesker som har levd nær oss mistolker våre motiv, sier Camilla Olsson.

Hun er pastor i Connect Church i Gøteborg sammen med sin mann Anders (51). Det har vært utfordrende å ta menigheten fra å være en tradisjonell menighet med 70 besøkende på søndagsgudstjenestene, til det den er i dag: en menighet der 1.200–1.500 mennesker er tilknyttet, og som har samlinger i tre ulike byer.

Camilla leder, taler og synger, men det er langt fra noen selvfølge.

  • Camilla kan nemlig fortelle om en dypere, mer privat kamp. Les artikkelen. Kjøp eAvis her.
  • Ønsker du å abonnere på vår papirutgave? Bestill Korsets Seier her.

 

kommentarer


Anbefalte innlegg